Jak zrobić rustykalny wazonik ze słoika?

Ogromną zaletą DIY jest to, że możemy stworzyć wyjątkowe rzeczy z pozornie zbędnych przedmiotów. Tak było i tym w przypadku, gdy z okazji wieczoru panieńskiego miałam przygotować kilka uroczych wazoników…

Słoik… Niepozorny przedmiot, który głównie kojarzy się z ogórkami kiszonymi lub dżemami. Każdy ma je w domu i gromadzi wierząc, że kiedyś ponownie zrobi w nich coś pysznego. W praktyce najczęściej to jednak oznacza pokaźną kolekcję szkła na piwnicznych półkach lub w szafkach w kuchni. W końcu decydujemy się je wyrzucić.

STOP! Cofnij rękę, w której trzymasz słoik z dala od śmietnika. Udowodnię Ci, że oprócz przerobienia go na świecznik, możesz zrobić z niego coś wyjątkowego. Lubisz kwiaty albo znasz kogoś, kto je lubi? Zróbmy wspólnie wazonik!

POTRZEBUJEMY:

 • wysokiego słoika
 • szerokiej beżowej lub białej wstążki
 • sznurka jutowego (najlepiej cienkiego)
 • różowej wstążki (12 mm szerokości lub szerszej)
 • pistoletu z klejem na gorąco lub kleju magicznego
 • nożyczek

KROK 1. Słoik dokładnie myjemy, suszymy i możemy dodatkowo odtłuścić zewnętrzną powierzchnię.

KROK 2. Odmierzamy odpowiednią długość koronki. W moim przypadku miałam do przygotowania 4 wazoniki, więc odcięłam 4 kawałki beżowej koronki. Im szersza, tym lepiej będzie się prezentować.

KROK 3. Za pomocą kleju przymocowujemy koronkę do słoika – najpierw przyklejamy jeden koniec, a następnie owijamy słoik, na koronkę nakładamy klej i doklejamy drugi koniec.

KROK 4. Wokół koronki owijamy sznurek jutowy dla dekoracji. Jeden koniec przyklejamy po środku koronki, robimy kilka obrotów, a następnie drugi koniec doklejamy pomiędzy rzędy sznurka.

KROK 5. Koronkę i sznurek owijamy różową wstążką, robiąc na środku kokardę. Jeśli nie wyjdzie ona idealnie prosto, można przykleić ją do koronki.

KROK 6. Górną część słoika (w miejscu zakrętki) owijamy ponownie sznurek (jak najdokładniej) i końcówkę przyklejamy.

I GOTOWE!

Nie wiem, jak Wy, ale uwielbiam proste tutoriale. Zrobienie takich wazoników zajęło mi około 20-30 minut, czy niewiele ponad 5 minut na jeden wazonik.

Stylowo wyglądają chipsy w takich naczyniach, prawda? 😉

 

Wazoniki zostały przygotowane na specjalną okazję, czyli wieczór panieński mojej bardzo bliskiej koleżanki. Prezentowały się fantastycznie na przygotowanym przez nas stole, ale nadadzą się świetnie nie tylko na uroczystości, ale także do naszych domów. Nie masz wazonu na kwiaty w domu? Chwyć po słoik!

 

Dajcie znać, czy spodobał Wam się tutorial i jestem ciekawa, jakie Wy macie patenty na przechowywanie świeżych kwiatów w domu?

 

PS. Więcej na temat samego wieczoru panieńskiego już wkrótce!

4 komentarze

 1. Uwielbiam takie rozwiązania, ślicznie to wygląda i można wykorzystać rzeczy któe ma się w zasadzie pod ręką

  1. I to jest właśnie najlepsze w DIY! <3

 2. Tak proste, a tak wyjątkowe. Jeśli uda mi się niedługo przeprowadzić do większego mieszkania, będę mieć więcej miejsca na takie dekoracje. 😀

  1. Przeprowadzki są pod tym względem świetne – ogrom możliwości 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *