Wyjątkowy prezent na Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka już za dwa dni. Macie przygotowane prezenty dla swoich ulubieńców? Jeśli jeszcze nie, mam dla Was propozycję na wyjątkowy prezent, który spodoba się każdemu wielbicielowi słodyczy oraz oryginalnych upominków. Zobaczcie, jak go zrobić!

Lubię robić prezenty Szarookiemu i zawsze staram się, by były wyjątkowe i z pomysłem. Na Dzień Chłopaka postanowiłam mu zrobić słodką paczkę, jednak chciałam, by wyglądała jak najbardziej oryginalnie. Nie mogła to być po prostu torba ze słodyczami. Dlatego chwyciłam za nożyczki, kartkę, szary papier i wzięłam się do pracy.

To co, dziewczyny, zaczynamy?

POTRZEBUJEMY:
  • słodyczy i innych smakołyków
  • szarego papieru
  • nożyczek
  • papieru z wydrukowanymi etykietami (GOTOWE DO POBRANIA TUTAJ) lub zwykłej kartki i markera
  • taśmy przezroczystej
  • ozdobnego sznurka
  • pudełka
  • kleju

KROK 1. Wszystkie słodycze owijamy w szary papier i sklejamy je za pomocą taśmy klejącej.

Jeśli wśród swoich smakołyków macie butelki lub puszki, za pomocą kawałka szarego papieru zasłaniamy oryginalną etykietę.

W przypadku słodyczy trudnych do zapakowania, niezawodne okaże się pakowanie „cukierkowe”, które zrobicie przy pomocy sznurka 😉

Gdy nasze paczuszki są już gotowe, czas przejść do kroku 2!

 

Krok 2. W wybranym programie graficznym zaprojektowałam etykiety na nasze paczuszki. Ich wielkość dopasowałam do rozmiaru słodyczy. Dodatkowo przygotowałam jedną dużą, która trafi na pudełko. To, co znajdzie się na Waszych etykietach, dopasujcie do chłopaka, który otrzyma prezent. Ja swój upominek chciałam utrzymać w konwencji zestawu ratunkowego, więc znajdziecie tutaj m.in. „Lek na nudę” (ciasteczka w kształcie zwierząt), „Zastrzyk energii” (czekoladę z dużą zawartością kakao), „Serialowy niezbędnik” (ulubione piwo Szarookiego – pamiętajcie, że to wersja dla pełnoletnich!).

Zaprojektowane przeze mnie etykiety możecie pobrać TUTAJ.

Nasze etykiety przyklejamy do paczuszek za pomocą kleju, np. magicznego.

Krok 3. Paczuszki możecie ozdobić dodatkowo sznurkiem.

Krok 4. Gotowe paczuszki wkładamy do zwykłego kartonowego pudełka.

Krok 5. Pudełko zamykamy, obwiązujemy sznurkiem i naklejamy na przodzie największą etykietę.

I gotowe! Jako że nie mogłam się doczekać wręczenia prezentu Szarookiemu, to zostawiłam paczkę na jego biurku. Gdy wrócił z pracy, zdziwiony zaczął odpakowywać podarunek. Powiem Wam jedno, bardzo się ucieszył! 🙂

Jak Wam się podoba taka propozycja? Co byście włożyły do środka, gdybyście robiły taki prezent dla wybranego chłopaka? Podzielcie się swoimi pomysłami w komentarzu.

Jeśli zainspirował Cię ten wpis, podziel się nim ze swoimi znajomymi. Każde udostępnienie sprawia, że rosną mi skrzydła i mam jeszcze więcej energii do działania!

1 komentarz

  1. Ale fajne! 🙂 Ja mojego w tym roku niczym nie obdarowałam, bo zapomniałam (ups) ale nie zjadł jeszcze poprzednich paczek słodyczy… 😛 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *