Ręcznie robione prezenty są najlepsze cz.2

Święta dopiero za dwa miesiące, jednak niemal codziennie możemy mieć okazję do obdarowania bliskiej nam osoby. Uwielbiam dostawać prezenty, jednak zawsze ogromną przyjemność sprawiają mi upominki, które zostały wykonane własnoręcznie. Dzisiaj pokażę Wam moich 5 propozycji dla niespodziankę na urodziny, imieniny, święta, rocznice lub inne okazje. 

Nie ukrywam – lubię dostawać prezenty. To takie miłe. P. od czasu do czasu wręcza mi kinder niespodziankę, a ja cieszę się adekwatnie do otrzymanej słodkości – jak dziecko. Moi bliscy wiedzą, co sprawia mi największą radość i zawsze wiedzą, co mi się przyda.
Przed kupieniem lub (częściej) wykonaniem prezentu zawsze staram się wykonać 3 kroki:
1. zrobić rozeznanie w kwestii upodobań osoby, którą chcę obdarować. (Nie lubię dawać prezentów, których sama bym nie chciała dostać lub robionych „na odwal się”.)
2. zapisywać uwagi i spostrzeżenia, ponieważ czasami osoby same nieświadomie mówią nam, czego im brakuje lub co chciałyby mieć
3. przygotowanie niespodzianki dużo wcześnie.
W ten sposób nie musimy się spieszyć lub stresować, że z czymś nie zdążymy.
Po tym wstępie nie pozostaje mi nic innego, jak przedstawić Wam moje propozycje na ręcznie wykonane prezenty. Tym razem głównie z myślą o kobietach.
Jeżeli szukacie pomysłu na niespodziankę dla swojego chłopaka, brata, taty czy kolegi, to zapraszam do poprzedniego wpisu. 🙂

 

1. BIŻUTERIA
Jest to chyba jeden z najbardziej powszechnych prezentów, jakie można podarować. Zwłaszcza, gdy postawimy na uniwersalność, która wręcz zapewnia sukces.  Naszyjnik, bransoletka, koczyki, broszka – możliwości i wzorów jest wiele. Wystarczy zaobserwować, jaką biżuterię ktoś nosi i dopasować. 🙂
2. KOSZULKI
Mój numer jeden w ostatnim czasie. Taki prezent możecie dać zarówno dla dziewczyn, jak i chłopaków. Możemy tu stworzyć świetny wzór dla fanki bajek, serialów, filmów, komiksów, a nawet gier. Wszystko zależy od Waszej wyobraźni i zdolności manualnych. Jedynym utrudnieniem może być rozmiar, ale jeżeli kogoś znamy, to mniej więcej się orientujemy.
3. RAMKI ZE ZDJĘCIAMI
Zazwyczaj mamy dużo wspólnych zdjęć z osobami nam bliskimi. Wystarczy wywołać ulubione, na których wszyscy wyglądają dobrze. Surowe ramki możecie kupić w IKEI – potem wystarczy je pomalować i ozdobić. Koszt takiego prezentu nie jest duży, a ma dużą wartość sentymentalną.
4. AKCESORIA DO PRZECHOWYWANIA
Może to być zarówno oddzielny prezent, jak i dodatek/opakowanie do np. biżuterii. Warto dostosować wzór do wystroju pokoju/mieszkania tak, aby dobrze się wpasował. To również dobra propozycja na upominek dla kobiet, które mają duużo biżuterii. Kiedyś oddałabym wiele za jakiś stojak na kolczyki, których miałam 43 pary. 😉
5. ZESZYTY
 Gratka dla zeszytomaniaków. Pamiętniki dla nastolatek, plannery dla zorganizowanych czy przepiśniki dla gotujących to, według mnie, bardzo fajny prezent.
Jeżeli szukacie tutorialu, który pokazałby Wam, jak przygotować własnoręcznie zeszyt, to znajdziecie je w linkach poniżej:
Zeszyt wszystko i nic (widoczny na zdjęciu) 
A co Wy najchętniej dajecie swoim bliskim? 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *