Piankowy futerał na telefon: Jesień idzie!

Czy Wy też już czujecie nadchodzącą jesień? I czy są tu fani jesiennych gadżetów? Dzisiaj pokażę Wam, jak zrobić wyjątkowy piankowy futerał na telefon.

Dzisiaj pierwszy raz naprawdę poczułam, że idzie jesień. Wyszłam do ogrodu i wokół unosił się ten wspaniały zapach suchych liści, który kojarzy mi się właśnie z tą porą roku. Nie mogę się doczekać wyciągnięcia z szafy ciepłych sweterków (choć po przeczytaniu „Slow Fashion” Asi Glogazy niewiele mi ich zostało) i robienia zdjęć zmieniającemu się szybko krajobrazowi. Dlatego postanowiłam wprowadzić trochę jesieni również na blog i przypomnieć Wam pewien tutorial. 🙂
W czerwcu tego roku miałam przyjemność nawiązać krótką współpracę z Ulą z blogu Sen Mai. Jeden wpis dotyczył właśnie stworzenia własnego futerału na telefon z pianki kreatywnej z motywem jesiennym Postanowiłam umieścić na nim słodkiego brązowego jeża. Ze względu na sentyment do tego tutorialu, zdecydowałam się umieścić go również na moim blogu. 🙂
POTRZEBUJESZ: 
  • arkusze pianki kreatywnej (ziemno zielony, jasno zielony, brązowy, biały), którą zamówicie na allegro, kupicie w Empiku oraz co jakiś czas pojawia się w Biedronce
  • marker wodoodporny (najlepiej do płyt)
  • brązowa nić i igła
  • ostre nożyczki
  • ołówek
  • linijka
  • klej typu kropelka
Krok 1. Na samym początku z zielonych arkuszy wytnijcie dwa prostokąty. Pamiętajcie, by były większe, niż Wasz telefon. Jeżeli zrobicie zbyt dopasowany, to smartfon może się nie zmieścić.

 

 

 Krok 2. Gotowe kawałki zszywamy na trzech krawędziach brązową grubszą nicią (lub złożoną podwójnie).

 

 

 Krok 3. Na kawałku pianki rysujemy markerem dowolny wzór. Ja postawiłam na wesołego jeża, dlatego wybrałam brązowy arkusz. Możecie najpierw naszkicować sobie wzór ołówkiem, jednak pamiętajcie, że ciężko jest to potem zetrzeć (jak widać na załączonym obrazku). Poprawiamy i wycinamy.
Krok 4. Z białego arkusza wycinamy dymek jak z komiksów i rysujemy na nim serduszko. Ja akurat miałam gotowy arkusz z tym wzorem, więc z niego skorzystałam. Jest to punkt opcjonalny – kto wie, może wolicie zwykłego uśmiechniętego jeża.
Krok 5. Gdy wszystkie elementy mamy gotowe, jedyne, co nam pozostaje, to poskładać to wszystko w całość za pomocą kleju. Nakładamy cienką warstwę specyfiku, przykładamy ozdobniki do bazy i dociskamy mocno. Uważajcie, by klej nie wyciekł po bokach.
Gotowe. Wykonanie takiego futerału na telefon zajęło mi ok. 20-30 minut. Wszystko zależy od Waszych umiejętności manualnych. Jak Wam się podoba nasz piankowy futerał? Dajcie znać w komentarzach.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *