Osłonka na doniczkę ze szklanego pojemnika

W naszych domach znajdziemy wiele przedmiotów, którym można nadać zupełnie nowy wygląd i funkcję. Tak też i się stało w tym przypadku. Zobaczcie, jak ze zwykłego szklanego pojemniczka po świeczce można zrobić wyjątkową osłonkę na niewielką doniczkę.

 
Jak mówi stare powiedzenie: „Potrzeba matka wynalazków”. Dostałam w prezencie wspaniały storczyk w wersji mini. Zaczęłam się rozglądać za ładnymi osłonkami, jednak te, które mi się podobały, były stanowczo za drogie. Jak na rękodzielnika przystało, zaczęłam szukać nowych rozwiązań.
Nie wiem, jak Wy, ale ja uwielbiam świeczki – zwłaszcza te w szkle. Tym razem jednak nie trafiłam dobrze, bo pojemnik potwornie się nagrzewał i groził pęknięciem. Powiem szczerze, że nie wiem, dlaczego go nie wyrzuciłam od razu. Chyba podskórnie czułam, że się przyda 😉 Szukając pomysłu na doniczkę, stwierdziłam, że bardzo podobają mi się te imitujące beton. Nie chcąc jednak bawić się kupowanie cementu, postanowiłam trochę go podrobić. Zobaczcie, jak mi to wyszło!
POTRZEBUJECIE:
  • szklanego pojemnika, np. po świeczce
  • farby lateksowej w szarym kolorze
  • złotej farby akrylowej
  • będzli
  • nożyczek
  • ołówka
  • sznurka
  • noża
Krok 1. Za pomocą noża usuwamy ze szkła resztki świeczki. Jeśli posiadacie już wyczyszczoną sztukę, pomińcie ten krok.

 

 

Krok 2. Dokładnie myjemy i odtłuszczamy szkło. Przed malowaniem można też oczyścić powierzchnię za pomocą środka zawierającego alkohol.

 

 

Krok 3. Farbą lateksową dokładnie malujemy szkło. Ważne, by pociągnięcia pędzla szły w jednym kierunku.

PORADA: Jeśli nie chcecie kupować całej puszki farby (tak, jak to było w moim przypadku), to w sklepach budowlanych oraz w Internecie możecie dostać testery, które idealnie się sprawdzą do drobnych prac DIY. Koszt takiej próbki to około 2-3 zł.

Krok 4. Gdy szkło wyschnie, nakładamy kolejną warstwę farby. Dzięki temu uzyskamy lepsze krycie i fakturę.

  

 Krok 5. Gdy całość porządnie wyschnie, za pomocą ołówka na całej powierzchni rysujemy trójkąty.
Krok 6. Za pomocą cienkiego pędzelka wypełniały złotą farbą naszkicowane kształty. Dla lepszego efektu nakładamy dwie warstwy. Pomiędzy trójkątami możemy także dodać kilka drobnych kropek.
Krok 7. Teraz wystarczy dodać tylko ozdobny sznurek i gotowe.

Taka osłonka będzie wyglądała bardzo ładnie na Waszym biurku i podkreśli piękno stojących w niej kwiatów. Jak widzicie – wystarczy kilka niepozornie wyglądających przedmiotów, aby ze zwykłego szklanego pojemnika wykonać piękną ozdobę.

A Wy lubicie tego typu ozdoby? Czy zrobilibyście taką osłonkę? I czy często dostajecie kwiaty w prezencie? Dajcie znać w komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *