Organizer DIY: Bez kalendarza jak bez ręki

Kalendarz to dla mnie podstawa. Zapisuję w nim wszystko – nawet najbardziej banalne rzeczy. Gdy muszę coś załatwić lub szybko zapisać, odpowiednia notatka ląduje w plannerze. Dzisiaj przygotowałam dla Was 5 sposób na organizer DIY.

Od pół roku korzystam z własnoręcznie zrobionego plannera. Organizację własnego czasu rozpoczęłam jednak dużo wcześniej – już w gimnazjum, gdy kupowałam śliczne gotowe kalendarze. Skrupulatnie zapisywałam każdy sprawdzian, pracę klasową, ważną datę. Używałam kolorowych długopisów, zakreślaczy, sklerotek (karteczek samoprzylepnych). To, co wypracowałam w tamtym czasie, zaowocowało dzisiaj, kiedy samoorganizację mam opanowaną do „koneserkowej” perfekcji.
Zgodnie z zapowiedzią przygotowałam dla Was pięć pomysłów na własnoręcznie wykonanie plannera, które udało mi się znaleźć w czeluściach internetu. Warto szukać w nim inspiracji, bo to istna skarbnica pomysłów na DIY!
 1. Planner autorstwa Pauli Poupette
Bardzo kolorowy i estetyczny planner. Wykonanie go z całą pewnością jest pracochłonne, ale tylko od Was zależy, jak będzie on wyglądał. Widać, że autorka włożyła w niego dużo serca i kreatywności.
2. Planner autorstwa Hannah Ashton
Wykonanie tego plannera wymaga już projektowania w programach do grafik, drukowania i bindowania. Dodatkowo ozdabianie, personalizowanie, itp. Na pewno jest czasochłonny, ale z całą pewnością można powiedzieć, że będzie w 100% dostosowany do właścicielki.
[autor: Ania Lagenza, źródło: http://niebalaganka.pl/diy-kalendarz-do-druku-kalendarz-zorganizowanej-kobiety/]
Mój obecny numer jeden. Na bazie plannera zaprojektowanego przez Anię wykonałam swój obecny planner. Jest bardzo przejrzysty i przede wszystkim mam wgląd do całego tygodnia na dwóch stronach. Polecam! Wersja do wydruku na blogu Ani.
A jeśli nie chcecie sami składać plannera, to Niebałaganka niedługo planuje wypuścić do sprzedaży gotowy Kalendarz Zorganizowanej Kobiety.
[autor: Alina Moskwa, źródło: http://designyourlife.pl/diy/diy-organizer-kalendarz-do-wydrukowania-czyli-jak-sie-zorganizowac/]

Również ciekawy planner, który możecie wydrukować sobie sami. Bardzo przejrzysty organizer dzienny z minimalistyczną kolorystyką. Ja w swoim plannerze użyłam planu miesięcznego, by móc planować wpisy blogowe. Bardzo dobrze się sprawdzają.

Alina Moskwa niedawno umożliwiła swoim czytelnikom kupienie gotowego, pięknie zaprojektowanego organizera. Koniecznie sprawdźcie w jej sklepie!
 Mój stary organizer DIY o którym już pisałam w tym poście. Dobrze mi służył, ale zdecydowanie wolę planner tygodniowy, a nie dzienny. Bardzo dobrze mi się z nim współpracowało i go projektowało.
Plannery są genialne. Moje życie bez nich byłoby dużo trudniejsze i z pewnością bardziej chaotyczne. No a idąc zgodnie z główną moją zasadą życiową i blogową – kreatywność przede wszystkim, dlatego własnoręcznie wykonane organizery są najlepsze.
A Wy kupujecie kalendarze czy staracie się robić własnoręcznie? Może pochwalicie się swoimi organizerami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.