Naszyjnik z pistacji: biżuteria less waste

Ręcznie robione prezenty zawsze są lepszym rozwiązaniem. Wkładamy w nie dużo serca i to właśnie ono stało się głównym bohaterem tego tutorialu. Dzisiaj pokażę Wam, jak zrobić naszyjnik z uroczą zawieszką… z łupinek po pistacjach.

Każda okazja jest dobra, by zrobić komuś prezent. Nawet brak okazji.  Wkrótce nadchodzą walentynki, więc to dobry moment, aby przygotować swoim drugim połówkom coś wyjątkowego. Jestem fanką i zwolenniczką ręcznie robionych upominków – nic więc dziwnego, że szukając pomysłu na walentynkowe tutoriale, zaczęłam rozglądać się po pracowni w poszukiwaniu inspiracji.

Zależało mi na tym, aby materiały były ogólnodostępne, a sam projekt mocno współgrał z zasadami less waste. Chciałam wykorzystać coś, co normalnie poszłoby do śmietnika. I tu można pomyśleć: „prezent ze śmieci”? A ja na to odpowiadam: „A czemu nie?”. Grunt to odpowiednie i kreatywne wykorzystanie surowca, które przypadnie do gustu każdemu, kto choć odrobinę stara się żyć bardziej ekologicznie. No i oczywiście – jest to świetny pomysł na prezent dla fanów pistacji.

Dzisiaj wszystko Wam dokładnie pokażę! Będzie łatwo i szybko.

Zabieramy się do pracy!

POTRZEBUJEMY:

  • złotego łańcuszka
  • łupinki po pistacjach (2 połówki)
  • pistolet z klejem na gorąco
  • ozdobne złote szpilki do robienia biżuterii
  • złota farba lub lakier do paznokci 
  • kombinerki do robienia biżuterii (opcjonalnie)

KROK 1. Oczyszczamy łupinki po pistacjach i dobieramy je do siebie wielkością – tak, by były jak najbardziej podobne do siebie.

KROK 2. Rozgrzewamy pistolet z klejem na gorąco i nakładamy niewielką ilość na wewnętrzną część jednej połówki. Łączymy obie połówki ze sobą, aby stworzyły kształt serduszka (tak, jak zdjęciu powyżej).

KROK 3. Gdy klej wyschnie, wypełniamy całkowicie serduszko.

KROK 4. Gdy klej będzie jeszcze gorący, wsuwamy w niego dwie szpilki – tworząc „czułki. Czekamy, aż całość wyschnie.

KROK 5. Czas na malowanie. Na początku planowałam pokryć łupinkę metalicznym lakierem do paznokci w kolorze złota. Okazał się jednak, że ma zbyt zimny odcień, więc postanowiłam zmienić na złotą farbę akrylową.

Nakładamy dwie warstwy i czekamy, aż dokładnie wyschnie.

 KROK 6. Teraz malujemy stronę z klejem – również nakładamy dwie warstwy i czekamy do wyschnięcia.

KROK 7. Teraz czas na zaczepienie zawieszki. Owijamy szpilki luźno wokół łańcuszka w dowolny sposób. Możecie to zrobić za pomocą kombinerek lub ręcznie.

I gotowe! Nasz naszyjnik z serduszkiem jest już gotowy. Z pewnością spodoba się każdej fance oryginalnych prezentów i świetnie będzie prezentować się na szyi.

Co myślicie o ręcznie wykonanej biżuterii? Czy chciałybyście dostać taki prezent od swojej drugiej połówki lub bliskiej osoby? Dajcie znać w komentarzach.

Może zainteresuje Cię też jeszcze prostszy pomysł na drobny upominek dla bliskiej osoby:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *