Mój sposób na kolorową tablicę organizacyjną

Nadchodzi lato i roznosi mnie energia. Poza porządkami na balkonie, zachciało mi się zmian w moim kąciku pracy. Chciałam wprowadzić trochę koloru, więc postanowiłam przerobić moją tablicę organizacyjną. Główną bohaterką tutorialu stała się… cerata!

 Kiedyś pokazałam Wam, jak w poprzednim mieszkaniu radziłam sobie bez tablicy organizacyjnej (efekty znajdziecie >TUTAJ<). Gdy przeprowadziliśmy się, postanowiłam zrobić sobie powierzchnię do przyklejania różnych rzeczy z formatki. Kupiłam duży format w markecie budowlanym, pomalowałam białą farbą (można kupić też po prostu białą), na rogach przykleiłam kawałki okleiny meblowej, a do samej powierzchni kilka półokrągłych listewek. Sprawdziła się świetnie, biorąc pod uwagę, mogłam ją swobodnie postawić na biurku i oprzeć o ścianę. Zawisły na niej moje ulubione zdjęcia, obrazki, kalendarz roczny oraz miesięczny i kilka innych rzeczy.
Ostatnio usiadłam przy biurku i zapatrzyłam się na roślinki na balkonie. Tyle pięknych i naturalnych kolorów wokół mnie, a moja tablica jakaś taka smutna. Pomysł przyszedł bardzo szybko, a jeszcze szybciej zabrałam się do pracy. Chcąc uniknąć malowania i czekania, aż farba wyschnie postanowiłam użyć do metamorfozy… ceraty.
Zobaczcie, jak mi poszło!
 POTRZEBOWAŁAM:
  • formatki w dowolnym rozmiarze lub innej tablicy
  • ceraty o ciekawym wzorze
  • listwy w dowolnym formacie
  • pistoletu na klej
  • gwoździ i młotka
  • rolek po taśmach klejących
  • taśma dwustronna
  • klipsów do dokumentów
  • półokrągłej listewki
 Jeśli chcecie zrobić taką tablicę po raz pierwszy, przejdźcie od razu do kroku 3.

KROK 1.  Swoją tablicę dokładnie oczyściłam z resztek kleju czy papieru.

 KROK 2. Szpachelką usunęłam przyklejone listewki.

  KROK 3. Całą tablicę okleiłam dwustronną taśmą klejącą.

 

KROK 4.  Przymierzamy ceratę do tablicy i odcinamy nadmiar (zostawiając kilka centymetrów po każdej stronie, by założyć na drugą stronę).

 

KROK 5. Spinaczami przytwierdziłam certę do tablicy i dokładnie ją naciągnęłam. Następnie przykleiłam „materiał” od tyłu.

KROK 6.  Pomalowałam matową białą farbą przód listewki  malujemy front na biało (jeśli chcecie, możecie pomalować całość).

 

KROK 7. (Opcjonalnie) Chcąc uniknąć zsuwania się tablicy za biurko, okleiłam rolki po papierze okleiną meblową i przykleiłam je na dole tablicy.

 

KROK 8. Rolki po taśmach klejących również dokładnie okleiłam białą okleiną meblową, a następnie przykleiłam w wybranym miejscu do tablicy.

 

 

KROK 9. Za pomocą kleju przykleiłam listwę u góry tablicy – będzie pełnić funkcję półki.

 

KROK 10. Chcąc wzmocnić półkę, od tyłu przybiłam do niej kilka gwoździ (możecie też użyć wkrętów i wkrętarki).

KROK 11. Teraz wystarczy oczyścić wcześniej odklejoną listwę i przykleić ją na dole tablicy.

 

 

I GOTOWE! Moja tablica prezentuje się teraz o wiele lepiej i jest zdecydowanie weselsza. Dzięki kilku udoskonaleniom, zyskałam dodatkowe miejsca do przechowywania rzeczy, które wolę mieć w zasięgu ręki.

 

 Na półeczce stanęły moje ulubione zdjęcia rodzinne, figurki oraz litery KC (tutorial znajdziecie >TUTAJ<). Nad wszystkim powiesiłam cotton ballsy, a w wysokim słoiczku stanęły materiałowe tulipany od Szarookiego. Jestem dumna z tej metamorfozy i w końcu zyskałam tło do nagrywania pogadanek do filmików.

 

Jeżeli Wam się podoba moja nowa tablica, dajcie znać w komentarzach. Będzie mi też bardzo miło, jeśli podzielicie się tutorialem ze znajomymi. Jestem ciekawa, czy Wy także korzystacie z tablic organizacyjnych i czy planujecie dodać do niej kilka wiosenno-letnich akcentów? 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *