Miękka tablica organizacyjna DIY

Tablica organizacyjna DIY to ładny i praktyczny gadżet, dzięki któremu nie umkną żadne ważne informacje. Dodatkowo jest bardzo łatwa w wykonaniu. Zobaczcie, jak można zrobić ją… z ramki na zdjęcia.

Czasem pomysły przychodzą bardzo niespodziewanie. Choć stworzenie własnej (nowej!) tablicy organizacyjnej było na mojej liście od dawna, to wciąż nie wiedziałam, jak odpowiednio ugryźć temat. Podstawą miała być ramka, ponieważ bardzo chciałam wykorzystać materiały, które miałam obecnie w pracowni. Pewnego dnia poszłam na zakupy do pobliskiego marketu po składniki na obiad. Stojąc w kolejce, ni stąd, ni zowąd w głowie zaświeciła się lampka i już wiedziałam, co mam zrobić.

Po powrocie do domu, zamiast przyrządzić posiłek, rozstawiłam sprzęt do nagrywania, wyciągnęłam materiały do wykonania tutorialu i tak oto powstał ciekawy projekt. Koniecznie przekonajcie się sami.

POTRZEBUJEMY:
  • ramki na zdjęcia o dowolnym formacie
  • mocnego kleju
  • nożyczek
  • materiału,
  • wypełnienia do poduszek/gąbki/waty,
  • drewnianych liter,
  • szpilek lub pinezek,
  • klipsów do papieru lub spinaczy do prania

Krok 1. Ramkę rozkładamy na części pierwsze.

Krok 2. Docinamy wybrany materiał do tyłu ramki tak, aby pozostało kilka centymetrów nadmiaru.

Krok 3. Nadmiar materiału zaginamy i przyklejamy do tyłu ramki na trzech bokach. Jeden pozostawiamy luźny. Zabezpieczamy spinaczami do momentu, aż klej wyschnie.

Krok 4. Zajmijmy się elementami ozdobnymi. Drewniane litery delikatnie przebijamy szpilkami lub do ich tyłu przyklejamy pinezki.

Krok 5. Wracamy do ramki. Gdy materiał dobrze przyklei się do tyłu ramki, wypełniamy utworzoną kieszonkę watą lub wypełniaczem do poduszek.

Krok 6. Wkładamy całość w ramkę. Doklejamy materiał na ostatnim boku i odcinamy jego nadmiar.

 

I gotowe!

Taka wariacja na temat tradycyjnej tablicy korowej sprawdzi się świetnie w każdym pomieszczeniu. Możecie użyć materiału o dowolnym kolorze i wzorze, aby jak najbardziej spersonalizować swój gadżet do organizacji. Drewniane litery pozwolą Wam na tworzenie inspirujących haseł i jednocześnie przyczepiać listy z zadaniami czy inne przypominajki.

A jakie Wy macie sposoby na organizację? Macie swoje tablice organizacyjne? Koniecznie podziejcie się zdjęciami w komentarzach.

 

Będzie mi też bardzo miło, jeśli zasubskrybujecie mój kanał na Youtube, odwiedzicie mnie na Facebooku i udostępnicie tutorial dalej. Kto wie, może ktoś z Waszych znajomych też potrzebuje takiego gadżetu?

Jeżeli szukacie innych pomysłów na tablice organizacyjne, zerknijcie tutaj:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *