"Kobitko, jesteś wyjątkowa"

Kobitko, jesteś wyjątkowa!

Takie różne, piękne, charakterne, pełne ciepła, czasem niedoceniane i zagubione… Zawsze jednak wyjątkowe. Dzisiaj, Kobitko, mam dla Ciebie mały upominek – od dziewczyny dla dziewczyny. Zobacz, co przygotowałam.

Być kobietą, być kobietą…

Na potrzeby tego tekstu chciałam znaleźć jakiś ciekawy cytat. Może ktoś kiedyś powiedział lub napisał coś ciekawego na temat kobiet, co byłoby warte przytoczenia. Szukałam, szukałam i powiem Wam szczerze – nie było łatwo. Autorami większości myśli byli mężczyźni, którzy nie do końca chyba znali naszą płeć lub musieli mieć jakieś straszne zawody miłosne i traumy.

Sam fakt, że w wielu z tych cytatów można było o kobietach przeczytać tylko w kontekście mężczyzn lub roli, jaką „powinna” spełniać. Wiecie:

  • kobitki muszą kochać mężczyzn – jeśli są niekochane, to obumierają,
  • rolą kobiety jest rodzenie dzieci,
  • kobieta powinna być zawsze piękna i zadbana dla innych, itp.

Moim faworytem wśród „mądrości” jednego z polskich poetów jest cytat: „Najlepiej to widać na plaży, że kobieta nie ma twarzy.” Aż chętnie bym się dowiedziała, co ten jegomość miał na myśli…

Wielokrotnie zarzucało nam się obłudę, robienie czegoś na pokaz, zdrady, zawiść, ale zastanówmy się – czy to na pewno jest kwestia płci? A może po prostu niektórzy ludzie po prostu tacy są i wynika to z ich charakteru lub przeżyć? Poznałam na swojej drodze tak różne osobowości i wiem, że przypisywanie danej cechy tylko kobietom lub mężczyznom (a przecież to niejedyny podział) jest dużym nadużyciem.

Plakat "Kobitko, jesteś wyjątkowa"
Zrób prezent od siebie dla siebie…

Skupmy się jednak dzisiaj tylko na Tobie, Kobitko. Zrób dla siebie coś miłego, zrelaksuj się i dopieść swoje wewnętrzne ja. Przyznam Ci się, że choć bardzo lubię dostawać prezenty (zwłaszcza te wykonane własnoręcznie, ale też wybrane specjalnie z myślą o mnie), jestem też zwolenniczką robienia ich dla samej siebie. Przykładowo wczoraj kupiłam sobie bukiet tulipanów, które uwielbiam i kojarzą mi się z wiosną – moją ulubioną porą roku. Naprawdę nie musisz czekać na upominki od innych, warto też docenić samą siebie.

Masz na to jakieś swoje sprawdzone sposoby? Daj znać w komentarzu.

A teraz prezent ode mnie…

Bo wiesz, naprawdę jesteś wyjątkowa!

Chciałabym, abyś nigdy o tym nie zapominała. Lubię powtarzać, że skromność jest przereklamowana i naprawdę w to wierzę. Więc chwal się tym, w czym jesteś dobra, mów o tym głośno – zasługujesz na to.

Dzisiaj mam dla Ciebie drobny upominek, który, mam nadzieję, będzie Ci sprawiał przyjemność – wystarczy, że na niego spojrzysz. Specjalnie dla mojej kobiecej części społeczności stworzyłam ilustrację z pozytywnym przekazem – w moich ulubionych pastelowych kolorach.

Możesz ją pobrać w formie plakatu, tapety na pulpit, tablet lub telefon w dwóch wersjach kolorystycznych – pastelowym różu i pastelowym żółtym:

Którą wersję wybierzesz dla siebie, Kobitko?

Jeżeli szukasz innych materiałów do druku, koniecznie zajrzyj >TUTAJ<.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *