Jak ozdobić kieliszki i szklanki na Sylwestra?

Dzisiaj Sylwester. Kreacja przygotowana? Przekąski gotowe czekają w lodówce? A co z dekoracjami? Nieważne, czy ten wieczór spędzasz na imprezie, czy w domu, jest to dobra okazja, by zrobić coś kreatywnego. Co Wy na to, by wyjątkowo ozdobić kieliszki i szklanki?

 
Tegoroczny Sylwester spędzę w pracy – na szczęście w domowym zaciszu i Szarookim. Mimo że ten wieczór nie kojarzy mi się z niczym wyjątkowym, to zawsze staram się zadbać, abyśmy miło spędzili czas. Smaczne potrawy, ulubione filmy, ładniejszy strój (np. wyjściowy dres 😉 ), itp. Tym razem postanowiłam pójść o krok dalej – przygotować dekoracje. W ten sposób wpadłam na pomysł na ten post – do imprezy zostało parę godzin, ale na pewno uda Wam się znaleźć kilka minut na zrobienie tych prostych ozdób. Dzięki kilku prostym pomysłom kieliszki oraz szklanki nabiorą również ciekawego wyglądu.
Gotowi? Zaczynamy zabawę!
 ***
SPOSÓB 1: Kokardka na gumce recepturce
Potrzebujecie gumki recepturki (np. w kolorze czarnym), srebrnej wstążki oraz igły i nitki. Odcinacie odpowiednią długość wstążki i zszywacie ją w taki sposób, aby powstała kokardka. Gumkę recepturkę rozcinacie i skracacie, a następnie wiążecie. Teraz wystarczy przyszyć kokardkę do gumki, założyć całość na nóżkę kieliszka i gotowe!
SPOSÓB 2: Koronka, złoto i drucik
 
Potrzebujemy czarnej bawełnianej koronki, złotej wstążki, ozdobnego drucika w kolorze złota, taśmy dwustronnej oraz nitki i igły. Odmierzamy odpowiednią długość koronki i zszywamy końce. Nakładamy ją na kieliszek. Do koronki przyklejamy za pomocą taśmy złotą wstążkę i okręcamy całość drutem.
SPOSÓB 3:Kryształowe serce
 
Potrzebujemy srebrnej wstążki, taśmy dwustronnej i samoprzylepnych kryształków. Odmierzamy odpowiednią długość wstążki i przyklejamy ją za pomocą taśmy do kieliszka (spokojnie, łatwo ją potem usunąć). Teraz wystarczy na wstążkę nakleić kilka kryształków i gotowe!
SPOSÓB 4: Kryształki i złoto

 

Potrzebujemy złotej wstążki i samoprzylepnych kryształków. Ten sposób jest bardzo prosty – naklejacie kila kryształków, a na nóżce zawiązujecie wstążkę. I gotowe!
SPOSÓB 5: Koronka i kokardka
 
Potrzebujemy czarnej koronki, srebrnej wstążki oraz igły i nitki. Odmierzamy odpowiednią długość koronki i zszywamy jej końce. Ze wstążki robimy kokardkę i przyczepiamy ją do bazy w miejscu jej zszycia. Ściskamy mocniej, dzięki czemu uzyskamy zwężenie i nakładamy całość na wysoką szklankę.
SPOSÓB 6:Cukierkowy naszyjnik
 

 

Jest to mała wariacja, jednak na pewno spodoba się każdej fance cukierkowych naszyjników z dzieciństwa. Potrzebujemy samoprzylepnych pasków z kolorowymi perełkami i samoprzylepnego kryształka. Poniżej krawędzi szklanki przyklejamy perełki, a tuż pod nim jeden kryształek, np. w kształcie serce. Stworzymy w ten sposób naszyjnik. Voila!
***
Gdy nasze kieliszki i szklanki są gotowe, nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć Wam udanego Sylwestra. Bawcie się dobrze i mam nadzieję, że w nowy rok wejdziecie pełni energii, głową otwartą na nowe wyzwania i 2017 będzie dla Was bardzo kreatywny!
 Który ze sposobów najbardziej Wam się spodobał? No i jakie macie plany na dzisiejszy wieczór? Koniecznie napiszcie w komentarzu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *