Kartka na Dzień Matki do druku

Matki, mamy, mamusie, mamcie… Już niedługo Dzień Matki. Warto sprawić im przyjemność i zrobić dla nich coś miłego. Specjalnie na tę okazję przygotowałam dla Was dwie wersje kartki do druku.

Od kilku lat nie mam możliwości spędzania Dnia Matki z moją mamą. Zawsze jednak pamiętam o wysłaniu ręcznie robionej kartki i złożeniu życzeń choćby przez telefon. Mam to szczęście, że łączą nas bardzo dobre relacje – wręcz partnerskie, dzięki czemu możemy pogadać dosłownie o wszystkim. Nie tylko jako matka i córka, a też jako kobieta-kobieta. Choć osoby słuchające nas z boku mogą czasem złapać się za głowę (pisałam o tym trochę w tym wpisie), to my doskonale zdajemy sobie sprawę z własnych charakterów oraz specyficznego poczucia humoru.

Tworząc nową kartę do druku, zastanowiłam się, z czym najbardziej kojarzy mi się mama. Od razu do mojej głowy przychodziły mi takie słowa, jak ciepło, uśmiech, miękkie dłonie, czułe uściski, a także spokój. Choć moja rodzicielka jest bardzo energiczną osobą, to te skojarzenia są jak najbardziej trafne. Zawsze w jej ramionach mogę znaleźć ukojenie i choć na chwilę uspokoić swoją nadaktywną głowę (a to nie takie łatwe).

Nic więc dziwnego, że na kartkę trafiła lisia mama w ludzkiej formie, ściskająca swoje pociechy – na jednej chłopca, na drugiej dziewczynkę. Co by nie było, że tylko płeć piękną rysuję. Choć kusiło mnie narysowanie moich standardowych lisów, to miałam ochotę na odmianę. Nie odmówiłam sobie jednak przyjemności dodania małego smaczka z motywem #poprostuLis.

Kilka słów o przygotowaniu kartki…

Kartka została zaprojektowana w formacie A4. Polecam drukować ją obustronnie, odbijając od krótszej krawędzi. Wybierzcie papier wizytówkowy w kolorze białym. W domu miałam tylko kremowy, który trochę zakłamuje ogólną kolorystykę, choć nadal praca prezentuje się bardzo dobrze. Pamiętajcie o ustawieniu wysokiej jakości wydruku.

Choć kartka została przygotowana tak, by wystarczyło napisać w środku życzenia i była gotowa do podarowania, to polecam też dodać np. sznurek na zgięciu czy kropki brokatu. Dajmy się ponieść kreatywności.

Kartki na Dzień Matki - Po prostu kreatywnie!
KARTKI DO DRUKU NA DZIEŃ MATKI MOŻECIE POBRAĆ >TUTAJ<.

Co myślicie o przygotowanych przeze mnie kartkach? Czy macie jakieś inne sposoby na Dzień Matki? Dajcie znać w komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *