Jak zrobić wieszak na klucze?

W domu zawsze warto mieć miejsce, w które będzie się odkładało tak ważne przedmioty jak klucze. Dzisiaj pokażę Wam, jak przygotować gustowny wieszak, który pozwoli Wam w spokoju wyjść rano do pracy lub szkoły bez konieczności przeszukiwania toreb i szuflad.

Jako kobieta mam kilka torebek, choć i tak przerzucam się między jedną torebką i plecakiem. Niemniej jednak mam w sobie jednocześnie Pannę Porządnicką, jak i Lady Sajgon i wiem, że potrafię wrzucić gdzieś ważne rzeczy i zapomnieć, gdzie to było. Tak wielokrotnie miałam właśnie z kluczami i dlatego postanowiłam temu zaradzić.

Pierwszy mój wieszak na klucze stworzyłam na potrzeby kanału – był to mój pierwszy tutorial, jaki umieściłam na Youtube w 2017 roku.

Służył nam dobrze i wisiał na pozostałościach po zawiasach w przedpokoju w wynajmowanym mieszkaniu. W końcu jednak przyszedł czas na przeprowadzkę do własnych czterech kątów, a ja postanowiłam nie zabierać ze sobą naszej niebieskiej deski do krojenia z napisem „Klucze”.

Po roku mieszkania w naszym gniazdku i szukaniu najlepszych rozwiązań oraz dekoracji, przyszedł też czas na stworzenie porządnego wieszaka na całą kolekcję kluczy, jaką posiadamy.

Z pomocą przyszedł mój tata i jego piwnica, która służy mu za warsztat. Podkradłam mu kilka kawałków drewna, niezbędne rzeczy dokupiłam w markecie budowlanym i zabrałam się do pracy.

Jak przygotować wieszak na klucze?

Odpowiedź znajdziecie w dedykowanym tutorialu w formie wideo, gdzie pokazuję wszystkie kroki lub w wersji tekstowej w dalszej części wpisu.

POTRZEBUJEMY:

 • kawałka deski,
 • białej i szarej farby akrylowej,
 • pędzla lub wałka,
 • kawałka papieru ściernego,
 • wkręcanych haczyków,
 • ołówka,
 • linijki,
 • kleju,
 • czarnego i srebrnego markera,
 • drewnianych literek i serduszka,
 • rzepów do wieszania obrazów (opcjonalnie).

Krok 1. Deskę dokładnie szlifujemy, pozbywając się chropowatości i odstających drzazg. Następnie dokładnie oczyszczamy ją z pyłu.

Krok 2. Malujemy przód deski na biało – najlepiej dwie lub trzy warstwy.

Krok 3. Boki deski malujemy szarą farbą – tak, jak w poprzednim kroku warto położyć dwie warstwy.

Krok 4. Za pomocą srebrnego markera i linijki robimy delikatną obwódkę na białej farbie wzdłuż krawędzi.

Krok 5. Tym samym markerem tworzymy geometryczne wzory – wedle uznania.

Krok 6. Z drewnianych literek tworzymy napis „Klucze” i malujemy go na czarno. Podobnie drewniane serce.

Krok 7. Napis i serce przyklejamy za pomocą kleju w dowolnym miejscu, pamiętając jednak o tym, że muszą zmieścić się uchwyty na klucze.

Krok 8. Za pomocą linijki i ołówka odmierzamy odległości między haczykami (np. 5 cm) i wkręcamy je.

I GOTOWE! Nasz wieszak na klucze można przykleić za pomocą rzepów do montażu obrazów lub dorobić dorobić dwa haczyki po bokach i zwiesić na gwoździu na ścianie.

Jak Wam się podoba moja propozycja na wieszak na klucze? Koniecznie dajcie znać w komentarzach, jakie wy macie sposoby na przechowywanie kluczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *