Jak zrobić podstawkę na biżuterię?

Kolczyki i naszyjniki potrafią czasem leżeć w miejscach, w których grozi im strącenie lub zniszczenie. Jeżeli podobnie jak ja potrzebujecie specjalnego schowka lub skrytki na Wasze skarby, to dzisiaj pokażę Wam jak zrobić piękną podstawkę na biżuterię.

Wspominałam Wam już od drzemiącej we mnie Lady Sajgon, która lubi się uaktywniać w codziennych czynnościach. „Nie odkładaj tych kolczyków na półkę, gdzie będą bezpieczne – zostaw je na kanapie. Przecież nikt na nich nie usiądzie.” Teraz tak sobie myślę, że potrafi z niej być niezła jędza, skoro podpowiada mi takie kre… mało praktyczne rozwiązania. Na szczęście Panna Porządnicka również nie odpuszcza i w ten sposób wspólnymi siłami stworzyłyśmy piękną podstawkę na biżuterię… z dinozaurami.

„Z dinozaurami?! Masz pięć lat?”

No cóż, nie mam, ale i też nie jestem jeszcze taka stara – nie przesadzajmy. Spieszę jednak z wyjaśnieniami, o co chodzi z tymi dinozaurami. Te stwory od dawna budziły moje zainteresowanie – w dzieciństwie miałam ulubioną książkę, którą przeglądałam wielokrotnie i drżałam, napotykając rysunki pełne krwiożerczych bestii zagryzających niewinne roślinożerce.

Los też chciał, że dinozaury zacieśniły znajomość z moim mężem. To od nich zaczęła się nasza prawdziwa rozmowa, która nie ograniczała się do „Cześć” na wydziałowym korytarzu. Nic więc dziwnego, że na 4 rocznicę ślubu podarowałam nam właśnie triceratopsa z papier-mache.

Dlatego też planując ten tutorial rozważałam lisy, jednorożce lub dinozaury. Ostatnie okazały się być bardziej dostępne w Pepco, więc wygoda i sentyment wygrały.

Jak przygotować podstawkę na biżuterię?

POTRZEBUJEMY:

  • figurki w dowolnym kształcie,
  • kartki papieru,
  • mocnego kleju,
  • farby akrylowej,
  • plastikowej lub ceramicznej małej podstawki pod doniczkę,
  • srebrnej metalicznej farby lub lakieru,
  • pędzelka

Krok 1. Figurkę oczyszczamy i malujemy srebrną farbą.

Krok 2. Podstawkę do doniczki malujemy farbą na wybrany kolor – warto położyć dwie warstwy.

Krok 3. Za pomocą mocnego kleju przyklejamy figurkę do podstawki i czekamy do wyschnięcia.

I GOTOWE! Nasza podstawka na biżuterię jest już gotowa, a figurka będzie strzegła, aby drogocenności nigdzie nie uciekły. Teraz mogę być spokojna, że jeżeli nie będę miała obrączki na palcu, to znaczy, że jest na jednej z podstawek. Ufff…

A Wy jaki macie sposób na przechowywanie biżuterii? A może najcenniejszych nigdy nie zdejmujecie? Dajcie znać w komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *