Jak zrobić lampion z papilotek?

W DIY nie ma rzeczy niepotrzebnych, a niektóre przedmioty mają dużo więcej zastosowań, niż by się wydawało. Papilotki to świetny materiał do różnych prac kreatywnych, ale czy wiesz, że można z nich zrobić lampion? Nie? No to zapraszam na tutorial!

Przeżywam obecnie największy kryzys w życiu. Nie wiem jak przetrwać, jak ma wyglądać mój nadchodzący dzień. Wszystko, co do tej pory tak dobrze znałam – zostało mi odebrane. Ba! Powinnam nawet zmienić nazwę bloga. Tak, Kochani. Nadszedł ten smutny dzień, kiedy nie mogę zjeść czekolady 😉 Właściwie wszystko z cukrem stało się dla mnie niedostępne. Odruchowo przeszukując szafki kuchenne z nadzieją o coś słodkiego, natknęłam się na papilotki. Pieczenie moich ulubionych wypieków na razie nie jest możliwe, więc i „papierki” stały się bezużyteczne. Ale hej! Skoro jestem rękodzielnikiem, to mogę z nich zrobić coś ciekawego.
Jak pomyślałam, tak zrobiłam i oto powstał uroczy lampion. Chwyćcie papilotki oraz nożyczki w dłoń i zabieramy się do pracy.

 

POTRZEBUJEMY:

  • łańcucha LED z 20-22 żarówkami (lub 12)
  • 24 papierowych papilotek w dowolnym kolorze (po dwie na każdą żarówkę)
  • pistoletu do kleju na gorąco
  • nożyczek
  • kleju magicznego
  • nożyka do papieru

 

Krok 1. Za pomocą nożyka po środku każdej z papilotek nacinamy krzyżyk. Pamiętajcie o podłożeniu czegoś pod papierek, by nie uszkodzić blatu.

 

Delikatnie wywijamy powstałe różki do środka papilotki.
Krok 2. Mój łańcuch składał się z 20 żarówek. 18 połączyłam w pary za pomocą gumek recepturek, 2 zostawiłam pojedynczo i również owinęłam gumką. Jeżeli mamy krótki łańcuch z 12 światełkami, to po prostu każde z nich zabezpieczamy gumką.
Krok 3. Papilotki dzielimy na pół – aby stworzyć bazę lampionu, potrzebnych nam będzie 12 sztuk. Bierzemy 5 papierków i łączymy je za pomocą kleju tak, aby powstał zaokrąglony kształt. Czynność powtarzamy z kolejną piątką.

 

 

Krok 4. Na środek okręgu przyklejamy papilotkę – w ten sposób powstaje nam jedna połówka przyszłego lampionu. Czynność powtarzamy w przypadku drugiej połówki.

 

 

Krok 5. Gdy nasze połówki są gotowe, należy w jednej z papilotek (w dowolnej połówce) wyciąć dno. W ten sposób będziemy mogli umieścić nasz łańcuch w środku lampionu.

 

Krok 6. Za pomocą kleju sklejamy obie połówki ze sobą, tworząc kulę.

 

Krok 7. Delikatnie w środek naszego lampionu wkładamy łańcuch tak, aby żarówki weszły w przygotowane przez nas wcześniej nacięcia. Gumki zatrzymają światełka przed „uciekaniem” z papilotek. Następnie nakładamy pozostałe 12 papilotek i przyklejamy je delikatnie do bazy klejem magicznym.

 

Krok 8. Za pomocą nożyczek nacinamy ścianki papilotek, tworząc „piórka”.

 

I gotowe! Nasz lampion stanowi bardzo efektowną ozdobę każdego pomieszczenia. Możecie go powiesić lub postawić na półce. W ciemne jesienno-ziomowe wieczory zapewni nam odpowiedni klimat dzięki delikatnemu i ciepłemu światłu. Co więcej – małymi krokami zbliżają się święta i również z tej okazji może być też ładną dekoracją, np. stołu.

 

 

A jak Wam się podoba taka dekoracja? Gdzie byście ją powiesili lub postawili? Koniecznie dajcie znać w komentarzu. Będzie mi też bardzo miło, jeżeli podzielicie się tym wpisem ze swoimi znajomymi 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *