Jak przerobić tacę na obraz?

Wyjątkowe dekoracje powstają czasami spontanicznie. Wystarczy zobaczyć pozornie zwykłą rzecz, a już wiadomo, że ma w sobie ukryty potencjał. Tak powstał ten tutorial i pokażę Wam, jak przerobić tacę na obraz do powieszenia na ścianę. 

Jestem ogromną fanką Pepco i KiK. Nie, nie jest to tekst sponsorowany (a szkoda…), ale o tych dwóch sklepach mogę mówić bez końca. Czego w nich szukam? Przede wszystkim wyposażenia do domu i materiałów do moich robótek. Dobre ceny i naprawdę sporo rzeczy z wspomnianym już przeze mnie potencjałem.

Podczas ostatniej wizyty w KiK zobaczyłam zwykłą okrągłą drewnianą tacę. Kosztowała około 12-13 zł. Spodobała mi się od razu, jednak miała ona dość cienkie dno. O ile jako „nieruchoma” dekoracja sprawdzałaby się super, o tyle bałabym się już na niej coś przenosić. Przyglądałam się jej dłuższą chwilę i *DING!*. Przyszło do mnie olśnienie. Zabrałam tacę pod pachę, zapłaciłam przy kasie i ruszyłam do domu.

Dzisiaj pokażę Wam efekty mojej pracy. Przyznam nieskromnie, że jestem bardzo zadowolona z tego, co udało mi się wykonać i nasza ozdoba codziennie wita nas w przedpokoju. W naszym domu. Kurczę, fajnie jest nazwać w ten sposób swoją przestrzeń, prawda?


Pamiętaj, że tutorial dostępny jest również w wersji wideo na kanale:

Krok 1. Wnętrze tacy malujemy białą farbą. Najlepiej położyć dwie warstwy dla lepszego krycia. Odkładamy do dokładnego wyschnięcia.

Krok 2. W dowolnym programie (np. Canvie czy Wordzie) tworzymy napis, który później znajdzie się na tacy. W moim przypadku było to „Witaj w domu”. Następnie drukujemy i wycinamy, dopasowując do rozmiaru tacy.

Krok 3. Wycięty napis odwracamy na drugą stronę i zamalowujemy grubą warstwą ołówka – posłuży za kalkę.

Krok 4. Na wysuszonej tacy tworzymy geometryczny wzór za pomocą srebrnego markera. Możecie pomóc sobie linijką lub rysować od ręki. Ja zastosowałam obie te metody.

Krok 5. Na tacę kładziemy wcześniej przygotowany napis warstwą ołówka do dołu. Cały napis obrysowujemy, np. ołówkiem. W ten sposób odbije się ona na dnie ozdoby.

Krok 6. Odbity napis wypełniamy za pomocą czarnego markera.

I GOTOWE! Wystarczy przykleić rzep do montowania obrazów na ścianie i można podziwiać dzieło.

A tak obraz prezentuje się na naszej ścianie w przedpokoju.

I jak Wam podoba się ten tutorial? Jaki napis utworzylibyście na swoich obrazach? Koniecznie dajcie znać w komentarzach i będzie mi bardzo miło, jeżeli zasubsrybujecie mój kanał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *