Jak przerobić opakowanie po słodyczach?

Cukierki, czekolady, pralinki… Pyszności, które cieszą – zwłaszcza jedzone wspólnie z bliskimi. W końcu jednak przychodzi koniec i trzeba pozbyć się pozostałości po chwili rozpusty. Czasem zostają nam pudełeczka po bombonierkach, które można ciekawie wykorzystać. Dzisiaj pokażę Wam, jak przerobić opakowanie po słodyczach na szkatułkę na skarby.

Jakiś czas temu otrzymałam od koleżanki w podziękowaniu Ptasie Mleczko. Powiedzcie mi jedno: dlaczego to jest takie dobre, choć takie niezdrowe? Los nie jest sprawiedliwy, jak mawiał Skaza z „Króla Lwa”. Po powolnym opróżnieniu zawartości kartonika, postanowiłam go nie wyrzucać. Było w tak dobrym stanie, że idealnie się nadawał do stworzenia czegoś nowego.

Lubię przerabiać rzeczy, które normalnie trafiłyby do śmieci. Słoiczki, tulejki po papierze, pudełka – można z nimi zdziałać cuda. Nic więc dziwnego, że gromadzę tego typu rzeczy, bo zawsze je jakoś wykorzystam w swoich tutorialach.

Jak przerobić opakowanie po słodyczach?

POTRZEBUJEMY:

  • pudełka po słodyczach, np. Ptasim Mleczku,
  • ozdobnych kartek,
  • taśmy dwustronnej,
  • nożyczek i/lub nożyka,
  • wstążek lub sznurków,
  • sztywnych kartek lub kartoników,
  • okleiny meblowej lub papieru ozdobnego z motywem drewna, ,
  • kleju.

Krok 1. Opakowanie po słodyczach wzmacniamy, przyklejając na wieku sztywną kartkę za pomocą taśmy dwustronnej. W razie konieczności naklejcie je również na boki i dno (od zewnętrznej strony).

Krok 2. Pudełko oklejamy okleiną meblową, docinając ją do naszego pudełka. Następnie zaklejamy wszystkie zewnętrzne ścianki oraz wieko od środka.

Krok 3. Na wieko (od zewnętrznej strony) naklejamy dociętą kartkę ozdobną, np. z motywem kwiatów.

Krok 4. W miejscu odcięcia krawędzi ozdobnej kartki naklejamy sznurek lub wstążkę, aby je zamaskować. Robimy kokardkę i naklejamy na środek.

I GOTOWE! Takie opakowanie po słodyczach zyskuje drugie życie, my natomiast możemy podarować je komuś bliskiemu – jako główny prezent lub dodatek. Może nam też posłużyć za skrytkę na skarby. Dzięki połączeniu motywu drewna i akwarelowych kwiatów uzyskujemy rustykalny charakter naszego małego dzieła.

A wy próbowaliście już przerobić jakieś opakowanie po słodyczach? Dajecie drugie życie rzeczom, które z reguły wyrzucamy od raz do śmieci?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *