Jak ozdobić zniszczony kubek termiczny?

Znasz tę sytuację? Kupujesz kubek termiczny z świetnym wzorem, jednak z czasem się mocno zdziera w czasie użytkowania. Wygląda mało estetycznie i raczej odstawiasz go w mało widoczne miejsce. Mam jednak na to sposób! Potrzebujesz jedynie… taśmy klejącej.
Uwielbiam pić herbatę, więc w pewnym momencie stwierdziłam, że kubek termiczny jest mi niezbędny. Mój został kupiony w Empiku, a żartobliwy wzór podbił moje serce. Z czasem jednak zauważyłam, że napis i farba zaczynają się zdzierać, tworząc metaliczne prześwity. Nie wyglądało to zbyt dobrze i zaczęłam kombinować. W tym samym czasie zapałałam „miłością” do ozdobnych taśm klejących. W pewnym momencie stwierdziłam, że plastikowe taśmy klejące nadadzą się idealnie do powierzchni, która często jest myta. W ten sposób za zaledwie 2zł odnowiłam całkowicie swój kubek. Zresztą – zobaczcie sami!
 
 
POTRZEBUJEMY:
  • kubka termicznego
  • ozdobnych taśm klejących
  • nożyczek

Krok 1. Dokładnie myjemy kubek płynem do mycia naczyń.

Krok 2. Wybieramy taśmy z wzorami, którymi chcemy ozdobić kubek.

 

Krok 3. Dokładnie przyklejamy taśmę do powierzchni kubka, zwracając uwagę, by nie tworzyły się pęcherzyki powietrza.

 

Krok 4. Gdy taśma „zatoczy koło”, ucinamy nadmiar.
Krok 5. Doklejamy kolejną taśmę, tworząc wzór. Powtarzamy, aż zbliżymy się do górnej części kubka.

 

 Krok 6. Na koniec postanowiłam dokleić inny wzór taśmy. Przyklejamy go przy krawędzi kubka.

 


 

I gotowe! Jest to bardzo tani i szybki sposób na nadanie nowego życia swojemu kubkowi. Możecie być pewni, że posłuży Wam długo.
Po raz pierwszy ozdobiłam w ten sposób kubek prawie rok temu. Korzystałam z niego często i równie często myłam ręcznie. Dopiero niedawno taśma delikatnie zaczęła odchodzić. Pamiętajcie jednak, by użyć „plastikowych” taśm klejących – są bardziej elastyczne, lepiej przylegają do powierzchni i są odporne na zmywanie 🙂

 

 

A Wy macie swoje ulubione kubki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *