Jak odnowić stare torby ekologiczne?

 Torby ekologiczne cieszą się popularnością od kilku lat. Już nie służą tylko do noszenia zakupów, ale stanowią ciekawy dodatek do codziennej stylizacji. Dziś pokażę Wam, jak odnowić stare torby ekologiczne  i nadać im nowy, ciekawy wygląd.

Mam swoją ulubioną torbę ekologiczną. Czarna, na długich rączkach z nieciekawym napisem reklamującym pewną organizację studencką. Już od dłuższego czasu zastanawiałam się, co mogę z nią zrobić, bym mogła nosić ją bez konieczności zakrywania frontu. Po ostatnim malowaniu poduszek zostało mi jeszcze trochę starego prześcieradła. Stwierdziłam, że idealnie się nada. Dziś troszkę poszyjemy i pomalujemy.
Zanim jednak przejdziemy do pracy chciałabym Wam opowiedzieć historię tego rysunku. Czy też macie tak, że w plamach, abstrakcyjnych wzorach czy chmurach widzicie postaci? Ja mam tak za każdym razem. Siedząc na niezbyt ciekawym wykładzie, patrzyłam na ulicę. Na oknach porobiły się zacieki po wcześniejszym deszczu. Nagle w jednym z nich zobaczyłam zarys profilu twarzy. Na tyle mi się ten kształt spodobał, że zaczęłam przenosić na kartkę i dorysowywać detale. Tak powstała głowa kobiety. Do tej pory jestem dumna z tego rysunku.
Na ale już nie przedłużając, zabieramy się do pracy!
POTRZEBUJECIE:
– kawałek materiału
– klej do tkanin, np. Magiczny
– pędzel
– farba do tkanin (różne kolory w zależności od tego, co chcemy namalować)
– torba bawełniana
– ołówek
– nożyczki
Krok 1. Z kawałka materiału wycinamy prostokąt. Ma on zakryć nasz nadruk. Powinien być o 1 cm większy z każdej strony tak, abyśmy mogli zgiąć krawędzie i dopasować do torby. W ten sposób unikniemy nieestetycznych śladów po nożyczkach.
Krok 2. Prostokąt przyszywamy do torby. Możemy sobie pomóc szpilkami. Po wszystkim rozprasowujemy materiał za pomocą żelazka
Krok 3. Teraz najprzyjemniejsza część – malowanie! Za pomocą ołówka naszkicujmy to, co chcemy, by ozdabiało naszą torbę.
U mnie to para, która chce się pocałować. Mój autorski projekt zainspirowany zaciekiem na szybie 😉
Krok 4. Teraz za pomocą farby poprawiamy szkic i uzupełniamy go o kolor. Gdy skończymy, odkładamy do wyschnięcia i po 24 h zabezpieczamy żelazkiem.
A jak Wam się podobają takie torby ekologiczne? Używacie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *