DIY – Inspiracje: Wyjątkowe biurko i dodatki do organizacji

 Początek roku szkolnego już za nami, a i studenci wkrótce rozpoczną naukę. Warto zadbać o przestrzeń do pracy – idealnie dopasowane i zorganizowane biurko z pewnością ułatwi wykonywanie zadań. 

Internet jest pełen inspiracji. Uwielbiam przeglądać strony pełne pięknych zdjęć oraz pomysłów na kreatywne rzeczy. Tak było też w przypadku organizowania mojej przestrzeni na stole pod oknem, który pełni funkcję biurka. Wiedziałam, że musi być jak najbardziej funkcjonalna i musiała połączyć miejsce pracy oraz toaletkę. Zadanie wykonane, a z efektu jestem zadowolona, jednak wiem, że w przyszłości moje biurko będzie wyglądało zupełnie inaczej. Dlatego zaczęłam szukać dalej.

Dzisiaj przygotowałam dla Was 9 tutoriali wprost z Youtube’a, gdzie bardzo pomysłowi ludzie pokażą swoje patenty na biurko, organizery oraz tablice organizacyjne.

ODPOWIEDNIE BIURKO
  • Wysokie biurko
 
Biurko to podstawa – czasem warto jednak trochę poszaleć. Takie rozwiązanie jest bardzo uniwersalne, ponieważ pewne zadania wygodniej jest wykonać przy wysokim blacie na stojąco. Do takiego egzemplarza możecie dodać także wygodne krzesło barowe, na którym usiądziecie jak przy tradycyjnym biurku.

 

  • Biurko klasyczne
 
Jeżeli jednak wolisz klasyczny rozmiar, to warto postawić wtedy na ciekawy kształt. Drewniany blat z metalowymi cienkimi nogami wygląda bardzo efektownie w nowoczesnych wnętrzach.

 

  • „Marmurowe” biuro
 
Czasem mamy już biurko, jednak jest ono już stare i wygląda nieciekawie, warto je po prostu odnowić za pomocą prostego patentu. Jest nim okleina meblowa. Możecie obecnie ją kupić w Biedronce, w sklepach z materiałami budowlanymi lub na Allegro. Nadaje świeżości meblowi, a jeżeli dany wzór Wam się znudzi – wymieniacie go na inny.

 

TABLICA ORGANIZACYJNA 
  • Tablica z siatki
 
Tablica organizacyjna z siatki zbrojeniowej stały się ostatnio bardzo popularne. Nie dziwię się – wystarczy je pomalować na odpowiedni kolor i powiesić na ścianie. Możemy ozdobić w dowolny sposób, wieszając swoje ulubione zdjęcia, plakaty, kalendarz czy cotton ballsy.

 

  • Elegancka tablica korkowa
Tablica korkowa to oczywista klasyka w kwestii organizacji. Nie oszukujmy się jednak – tradycyjna jest mało ciekawa. Warto zmienić jej wygląd, np. malując ramę, ozdabiając „wkład” lub tworząc ją całkowicie od nowa.

 

  • Tablica magnetyczna 

 

Tradycyjna tablica korkowa wymaga używania pinezek, które uszkadzają nasze zdjęcia czy plakaty. Jeżeli chcemy uniknąć nieestetycznych dziurek, warto pokusić się o wersję magnetyczną. W Internecie kupicie arkusze magnesowe, których możecie użyć do zrobienia własnej tablicy lub wykorzystać gotowe materiały, np. metalową tacę.

ORGANIZERY 

  • Obrotowy organizer


Organizery to podstawa na biurku. Czasem warto jednak trochę poszaleć z ich wyglądem – np. zrobić obrotową wersję. Do takiego projektu nie potrzebujecie wielu materiałów, a jedynie odrobinę cierpliwości.

  • Organizer tradycyjny z szufladką


Jeżeli jednak wolicie klasykę, to znów – chwytacie za karton, nożyczki i tworzycie prosty organizer. Zmieścicie na nim wszystkie najważniejsze artykuły biurowe, a drobne rzeczy schowacie do szufladki.

 

  • Organizer ze słoików


W naszych domach znajdziemy wiele rzeczy, które najczęściej wyrzucamy do kosza. Czasem jednak warto zatrzymać się i przemyśleć czy dany słoik można jeszcze do czegoś wykorzystać. A uwierzcie mi, że się da na naprawdę wiele sposobów.  Autorka tego tutorialu wykonała naprawdę elegancki organizer w kolorze złota na przybory.

 

W ładnej i funkcjonalnej przestrzeni zupełnie inaczej się pracuje. A jakie Wy macie sposoby na organizację biurka?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.