10 powodów, dla których DIY powinno stać się Twoim postanowieniem w nowym roku

Pierwsze dwa tygodnie nowego roku już prawie za nami. Postanowienia spisane? Niezależnie od tego, czy odpowiedzieliście „tak” czy „nie”, dzisiaj postaram się Was przekonać, dlaczego na waszej liście powinno znaleźć się DIY.


Mogłabym zadać wam pytanie: Czy ja Wam już kiedyś mówiłam, że kocham DIY?, jednak doskonale znam odpowiedzieć. Oczywiście, że tak! Gdyby nie ta miłość, to by ten blog nie powstał, a ja od ponad dwóch lat nie przekonywałabym Was, że warto przestać czekać i zacząć tworzyć. Dzisiaj zdecydowałam się wyciągnąć ciężką artylerię i namówić Was, aby DIY znalazło się na Waszej liście postanowień. Siedzicie wygodnie? No to ruszamy.


POWÓD 1: To świetna zabawa

Za każdym razem, gdy siądziecie do „robótek”, gwarantuję Wam, że będziecie dobrze się bawić. Nawet jeśli coś nie będzie wychodziło tak, jak powinno. Umazani farbą i kreatywnym bałaganem wokół po postu będziecie odczuwać szczęście. Warto zadbać o poziom naszych endorfin 😉


POWÓD 2: Rozwija umiejętności manualne

Znam wiele osób, które mi powtarzają: Jak ja bym chciała coś takiego robić, ale nie mam odpowiednich zdolności. Zawsze zadaję jedno krótkie pytanie: A próbowałaś/eś? Pewnie domyślacie się odpowiedzi – w większości przypadków brzmiała ona „nie”.


Najlepszym przykładem na to, że warto zacząć tworzyć, jest moja bardzo dobra znajoma. Kiedyś też powtarzała, że nie ma zdolności manualnych, a teraz tworzy przepiękne kartki i zaproszenia ślubne. Po prostu spróbowała, a wszystko przyszło z czasem. Umiejętności rozwiną się tylko wtedy, jeśli coś zrobimy. Myślicie, że Ci wszyscy znani rękodzielnicy umieli to wszystko od początku? Metodą prób i błędów doszli do miejsca, w którym się obecnie znajdują. I o to chodzi!


POWÓD 3: Pobudza wyobraźnię

Jeżeli zaczniecie robić coś własnoręcznie, to gwarantuję, że patrząc na zwykły patyk lub słoik wymyślicie dla niego przynajmniej 5 nowych zastosowań i wszystkie będziecie widzieć oczami wyobraźni. A pamiętajcie, że ta cecha przydaje się także na co dzień.


POWÓD 4: Relaksuje

Wyobraź sobie taki scenariusz: przychodzisz zmęczony i zły do domu. Masz ochotę coś rozwalić, by się wyładować, jednak wiesz, że to przyniesie ulgę tylko na moment. Co robisz? Siadasz do DIY! Skupiając się na „robótce” odcinasz się od niepotrzebnych lub negatywnych myśli. Uspokoisz się i ochłoniesz z emocji. Może nawet się okaże, że sprawa, która tak Cię zdenerwowała, wcale nie była tego warta.


POWÓD 5: Brak niepotrzebnych rzeczy w domu

Dlaczego? Bo w DIY wszystko jest potrzebne 😉 To jest dobra informacja dla Zbieraczy i wyznawców Przydasieizmu. Wspomniany już wcześniej słoik, który dawno temu powinien znaleźć się w śmieciach, może stać się wyjątkowym lampionem lub organizerem. I nikt Ci nie wmówi, że zbieractwo nie jest pożyteczne.

 


 

POWÓD 6: Oszczędność

W sklepie napotkałeś dekorację, która bardzo Ci się spodobała, ale jej cena sprawiła, że portfel chciał uciekać w popłochu? Wykonaj ją sam. Zapewniam, że zapłacisz za materiały przynajmniej połowę mniej, a efekt będzie bardzo zbliżony, jak nie identyczny. Dobrym przykładem jest ostatnio modna biżuteria – chokery z rzemyków. Potrafi kosztować nawet kilkadziesiąt złotych (w skrajnych przypadkach nawet kilkaset), a sami wykonacie taki naszyjnik za maksymalnie 10 zł, jeśli będzie zależało Wam na srebrnych lub złotych elementach.


Portfel będzie Wam wdzięczny.POWÓD 7: Wyróżnicie się z tłumu

Nawet jeśli nie będzie to Waszym celem, to tak będzie – samoistnie.


Ale super czapka. Gdzie ją kupiłaś?

-Zrobiłam sama na drutach.

-Serio?!


 Cieszy mnie, że ludzie doceniają coraz częściej rzeczy wykonane własnoręcznie. Czasem stworzenie czegoś oryginalnego powoduje, że nie musimy o tym mówić – ludzie po prostu będą zwracać uwagę na Twoją świetną bluzkę, torbę czy ozdobiony własnoręcznie rower.


POWÓD 8: Nigdy więcej nie powiecie „Nudzę się”

Kreatywni ludzie nigdy się nie nudzą – no chyba że chcą 😉 Krótko i na temat.


POWÓD 9: Stworzycie niepowtarzalne prezenty

Mówiłam Wam o tym już wielokrotnie, ale to dobra okazja, by się powtórzyć. Dzięki DIY stworzycie wyjątkowe i przede wszystkim spersonalizowane prezenty dla swoich najbliższych. Czasem wystarczy naprawdę niewiele, by wywołać uśmiech na twarzy i będzie mieć pewność, że włożyliśmy w to dużo więcej wysiłku, niż w kupienie kolejnej pary skarpetek 😉

 

POWÓD 10: Będziecie działać

Znam wiele osób, które żyją tylko pracą. Po 8 godzinach wracają do domu, kładą się na kanapie i egzystują lub tylko zajmują się obowiązkami domowymi. Potem idą spać, a następnego dnia robią dokładnie to samo. Wydaje mi się jednak, że w życiu nie chodzi tylko o to – trzeba robić coś dla siebie. Coś, co nas rozwija. Działanie jest bardzo ważne, a działając jesteśmy szczęśliwsi. 

 
 
 
I koło nam się pięknie zamyka! To jak będzie teraz wyglądała Wasza lista postanowień? Dajcie znać w komentarzach.

         

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.